poniedziałek, 19 stycznia 2015

Jerzy Domino - GRAFIKI


Serdecznie zapraszamy na wystawę grafik Jerzego Domino.
To już kolejna wystawa prac Pana Jerzego w naszej galerii.Jerzy Domino (ur. 1957 r.) ukończył studia z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Konserwację Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. 

Zajmuje się grafiką, ze szczególnym uwzględnieniem techniki linorytu i drzeworytu. Wiele jego prac poświęconych jest tematyce elbląskiej. Wykształcenie i całkiem osobiste pasje związane z dawną architekturą i sztuką spowodowały, że od lat wypełnia szkicowniki rysunkami i akwarelami z widokami miejsc odwiedzanych podczas prywatnych i służbowych podróży. Wiele prac posiada w tej chwili nie tylko wartość artystyczną, ale i dokumentacyjną, gdyż przedstawione obiekty, fragmenty zabudowy miejskiej i wiejskiej przestały istnieć lub bardzo się zmieniły.
     
Brał udział w kilkunastu wystawach ogólnopolskich i zagranicznych m.in. w Niemczech, Kanadzie, Włoszech, Szwecji i Litwie. Jego prace często prezentowane są w galeriach Elbląga, m.in. Muzeum Archeologiczno–Historycznym, Galerii „Filar Sztuki” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. 

Jest autorem rozdziałów poświęconych historii rozwoju przestrzennego, architektury i sztuki w wielotomowej Historii Elbląga (2005). Jego artykuły ukazują się m.in. w „Elbląskich Studiach Muzealnych”, „Roczniku Elbląskim”, „Mówią Wieki”. Pracuje w elbląskiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie. 

Wystawa będzie czynna do 13 lutego 2015 r.


          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)