sobota, 24 czerwca 2017

Pocałunki losu - wieczór poetycki - fotorelacja


22 czerwca w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu odbył się wieczór poetycki Mirosławy Maciejczak. Przy wypełnionej po brzegi sali poetka Mirosława Maciejczak oraz panie Janina Szadkowska, dyrektor Biblioteki  PWSZ w Elblągu i Krystyna Zaczek, polonistka i nauczyciel, zaprezentowały wybrane utwory z trzeciego autorskiego tomiku poezji  zatytułowanego "Pocałunki losu", wydanego w 2017 r.
Jest w nim ponad  150 wierszy dedykowanych tym, którzy "... czytając moją poezję poczują razem ze mną, a może przypomną sobie smak pocałunków własnego losu" - pisze Autorka we wstępie.  Tomik składa się z sześciu rozdziałów, czyli cykli wierszy: W oczach dziecka, Młodzieńcze uniesienia, Słodkie podróże, Smak dojrzałego wina, Elbląskie pejzaże i W sercu na dnie.
W programie wieczoru znalazły się również piosenki w pięknym, lirycznym wykonaniu Karoliny Oleszczuk przy akompaniamencie Andrzeja Karolaka (gitara) i Edwarda Jaworskiego (gitara, śpiew).
Atmosfera wieczoru była wyjątkowa, pełna zadumy, zachwytu i wzruszeń a to dzięki Mirosławie, jej wierszom przepełnionym ukochaniem ludzi i przyrody oraz wrażliwym odbiorcom.   
Wśród gości  nie zabrakło:
pana prof. Zbigniewa Walczyka - Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu,
pani Izabeli Babraj - Prezes  Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus” w Elblągu,
pana Pawła Gołębiewskiego - Kierownika  Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazarus” w Elblągu,
pani Teresy Urban - pełnomocnika Prezydenta Elbląga ds. Seniorów.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania, a także krótką relację na żywo


relacja na żywo:

transmisja na żywo Facebook 1

transmisja na żywo Facebook 2 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)