poniedziałek, 30 września 2013

Azja Centralna - etniczność i krajobraz w obiektywieWystawa fotografii Przemysława Chwały w Galerii Filar Sztuki

Zapraszamy na wystawę ilustrującą życie codzienne, obyczaje oraz piękno krajobrazu Kirgistanu i Uzbekistanu.
Warto ruszyć w podróż w ten malowniczy a przecież tak mało znany zakątek świata, poznać jego rzeczywistość i sprawy mieszkańców – mówi Przemysław Chwała. Jak wyobrażacie sobie życie w kraju, którego 90% powierzchni stanowią góry (Kirgistan), albo blisko 80% to pustynie (Uzbekistan)? Jak wygląda świat u styku wielkich kultur  i narracji; postsowieckiej i rosyjskiej, muzułmańskiej oraz pasterskiego stepu?
Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w październiku i listopadzie w Galerii Filar Sztuki,  gdzie zostaną zaprezentowane fotografie z dwóch wyjazdów trekkingowo-badawczych Autora.


Przemysław Chwała jest Elblążaninem. W 2006 r. ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza  Jagiellończyka. Jest absolwentem  Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Podróż do Azji odbył w latach 2008-2011 w ramach badań naukowych.

Zapraszamy wszystkich chcących zadziwić się światem, człowiekiem, kulturą do Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w sobotę w godz. 9-14 oraz 

11 października o godz. 18 

na spotkanie z Autorem 

i prezentację filmu z podróży do Azji Centralnej.
zapowiedź

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)