wtorek, 19 marca 2013

ARTkomunikacja


Wystawa prac plastyczno-technicznych zorganizowana przez studentów II i III roku Pedagogiki pod kierunkiem pani Barbary Szmyt w Instytucie Pedagogiczno-Językowym została przeniesiona do galerii Filar Sztuki przy Al. Grunwaldzkiej.
Wystawę będzie można oglądać do 15 kwietnia.
 


"Znaki, symbole, kody towarzyszą nam na co dzień. Prowokują, zmuszają do analizy, określenia ich znaczenia. Jest to współczesny język komunikacji. Wystawa prac plastyczno-technicznych studentów II i III roku pedagogiki jest doskonałym przykładem świadomego wykorzystania tego współczesnego języka.
Eksponowane prace można podzielić na te, w których proces twórczy przebiegał od wartości formalnych (linia, barwa, struktura, faktura, światło) do budowania, komunikowania określonych treści społecznych czy etycznych. Drugi typ procesu twórczego to inspiracja różnorodnymi treściami, problemami współczesnego świata i poszukiwanie formy, znaku, symbolu umożliwiającego zamianę tych treści w artystyczny komunikat skierowany do Innych.
Prace malarskie to wynik cyklu zajęć związanych z ćwiczeniami kolorystycznymi i kompozycyjnymi; to rezultat wiedzy i umiejętności tworzenia układów barw – rozumienie symbolicznego i praktycznego znaczenia barw w życiu codziennym. Różnorodność rozwiązań świadczy o bardzo osobistych poszukiwaniach i jest dowodem twórczego myślenia autorów prac.
Praca studentów II roku na ogromnej tkaninie – rysunek i różnorodne węzły ze sznurka, układ kół czerwonych i czarnych z ukrytymi cyframi, oryginalne nakrycia głowy – ich wykonanie wymaga od studenta sprawności konstrukcyjnych, manualnych i twórczego połączenia wielu elementów. Cechą charakterystyczną eksponowanych prac jest ich otwartość. Zapraszamy do obejrzenia wystawy!"


Barbara Szmyt, opiekun wystawy


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 i w soboty w godz. 9-14.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)