poniedziałek, 5 maja 2014

Mali-Wielcy bohaterowie Demokracji

„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” tak brzmi tytuł wystawy zorganizowanej przez uczestników warsztatów fotograficznych Stowarzyszenia Elbląg Europa w ramach projektu Europe of all Citizens.

Artyści postanowili zainspirować młodzież do zainteresowania się czym jest demokracja w życiu codziennym. Wykonane przez nich zdjęcia przedstawiają sylwetki ludzi z różnych środowisk, którzy na co dzień pracują na rzecz dobra społeczeństwa. Wśród nich możemy znaleźć zarówno profesora, ratownika medycznego jak i kucharkę.


Europe of all Citizens to międzynarodowy projekt skierowany do młodzieży. Ma na celu uświadamiać młodym ludziom jak ważna jest demokracja i przekonywać, że w praktyce spotykamy się z nią na co dzień.  W cyklu konsultacji społecznych, lekcji europejskich i warsztatów fotograficznych realizatorzy projektu starają się wzbudzić postawy obywatelskie wśród młodzieży. Zarówno tę na co dzień jak i tę związaną z udziałem w wyborach lokalnych, krajowych i europejskich.


Projekt Europe of all Citizens  jest realizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Młodzieżową Radę Miasta Elbląga oraz dwie organizacje młodzieżowe z miejscowości Roman i Craiova w Rumunii.

Projekt dofinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Autorami zdjęć jest 6 fotografików amatorów współpracujących zazwyczaj ze Stowarzyszeniem Elbląg Europa, w tym 2 studentów PWSZ w Elblągu  (Łukasz Sienkiewicz, Andrzej Szymendera) oraz mgr Małgorzata Matuszewska. Jednym z bohaterów zdjęć jest profesor PWSZ w Elblągu (prof. dr hab. Roman Kisiel).


Serdecznie zapraszamy do 
Galerii „Filar Sztuki” 
na oficjalne otwarcie wystawy 
7 maja o godz. 12.00.

Wystawę będzie można oglądać do 23 maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)